Rezultati Prvenstva Srbije u kvizingu 2018. godine

U Staroj Pazovi je 20. oktobra 2018. odigrano osmo po redu Prvenstvo Srbije u kvizingu, na kojem je učestvovalo 57 takmičara iz naše zemlje, najviše iz Beograda, Sremske Mitrovice, Novog Sada, Kikinde i drugih mesta.

Svoju prvu titulu državnog prvaka osvojio je sa 149 bodova Beograđanin Ivan Andonov, čime je krunisao svoj rad u prethodnom periodu i potvrdio sjajnu formu, nakon što je bio i najbolje rangirani Srbin na prethodnom Svetskom prvenstvu. U stopu ga je pratio dvostruki uzastopni prvak, Bojan Lukić, koji je ostao uskraćen za “het-trik” za svega tri poena. Treće mesto pripalo je mladom Žarkom Stevanoviću, sa 142 poena. Kod dama, standardno najbolja bila je Milica Jokanović sa 119 poena, a istakli bismo i debitantski nastup Nemanje Čedića, koji je ove susrete završio na četvrtom mestu u generalnom plasmanu.

Na samom kraju takmičenja, dodeljene su medalje i nagrade trojici prvoplasiranih, ali i nagrade celokupnu prethodnu takmičarsku sezonu, gde je redosled bio malko izmenjen: treće mesto pripalo je Novosađaninu, Filipu Totu, drugo mesto Ivanu Andonovu, a osvajač kviz kupa Srbije za sezonu 2017/18. i najbolji domaći takmičar u prethodnoj sezoni bio je Bojan Lukić.

Ovom prilikom zahvaljujemo se “Prometej” izdavaštvu  i “Diginet” štampi iz Zrenjanina na svesrdnoj podršci, kao i Miroslavu Kičinji na pomoći u organizaciji ovog događaja, a ne bismo smeli da zaboravimo ni autora ovog veoma zanimljivog testa, Mladena Mitrovića.