Bojan Lukić odbranio titulu prvaka Srbije!

Stara Pazova bila je 14. oktobra domaćin sedmog po redu Kviz prvenstva Srbije, a ovog prelepog jesenjeg dana u Staroj Pazovi okupilo se četrdeset dvoje takmičara iz cele Srbije.

Svoju drugu titulu prvaka Srbije osvojio  je Beograđanin Bojan Lukić, odgovorivši tačno na neverovatna 162 pitanja, od mogućih 215! Bojan je tako u ovom sremskom gradiću nastavio sa uspesima na domaćoj sceni, stoga s pravom možemo da se nadamo lepom rezultatu tima Srbije, koji će on predvoditi na predstojećem Kviz prvenstvu Evrope, u novembru, u Zagrebu. Drugo mesto zauzeo je povratnik na „veliku“ scenu, Aleksandar Divović, sa 145 bodova, a treće mesto pripalo je Veselinu Sekuliću. Najbolji debitant na ovom prvenstvu bio je Dragan Đukanović, koji je zauzeo sedmo mesto, a u konkurenciji dama, ponovo je bila najbolja Milica Jokanović.

Po završetku takmičenja, održana je i ceremonija dodele pehara i medalja trojici prvoplasiranih kako za ovo prvenstvo, tako i za generalni plasman u celokupnoj prošloj sezoni: kada se sve sabere i oduzme, treće mesto pripalo je (ponovo) Veselinu Sekuliću, srebrna medalja otišla je u ruke Žarka Stevanovića, a pobednik Kviz kupa Srbije bio je Bojan Lukić.

Da sve prođe u okvirima regularnosti, pobrinuli su se predsednik i potpredsednik Srpske kviz Asocijacije, Radovan Višković i Danijel Predarski. Ovom prilikom se zahvaljujemo izdavačkoj kući “Lom”, koja je obezbedila nagrade, kao i Miroslavu Kičinji na pomoći oko organizacije ovog takmičenja. Takođe, zakazujemo novo kviz druženje za kraj ovog meseca, kada očekujemo sledeći test iz serije Apsolutnih 100.

Slike sa takmičenja možete da pogledate na našoj fejsbuk stranici.

R.b.Ime i prezimeMedijiIstorijaNaukaZabavaKulturaŽ.StilSportSvetSrbija ISrbija IISrbija ukupnoTotal