Državna 2022/2023.

Takmičenja koja ulaze u bodovanje za državnu rang listu su sledeća:

– Državno prvenstvo i Svetsko kviz prvenstvo (sa 100 bodova za prvoplasiranog)
– Mastersi (sa 75 bodova za prvoplasiranog)
– Tematskih 100 (tematske stotke, sa 50 bodova za prvoplasiranog)

Poeni ostalih takmičara se računaju u odnosu na procenat tačnih odgovora koje su ostvarili u odnosu na pobednika. Na primer, ukoliko je takmičar A pobedio na masters turniru sa 150 ostvarenih tačnih odgovora, a takmičar B na istom turniru ostvario rezultat od 130, tada bi takmičar A na državnoj rang listi upisao 75 bodova, a takmičar B 130/150*75, odnosno 65 bodova.

Sistem rangiranja od sezone 2021/2022. podrazumeva da se za plasman takmičara na državnoj rang listi ne računaju:

  • najslabiji masters
  • dva najslabija T100 turnira

Drugim rečima, plasman se obračunava po sledećoj formuli: rezultat sa prvenstva Srbije 2021/2022 + rezultat sa Svetskog prvenstva 2022 + 3/4 najbolja mastersa +  4/6 najboljih T100.

Državna rang lista zaključno sa 21. novembrom 2022. godine obuhvata: rezultat sa prvog mastersa i bolji od dva rezultata sa T100 turnira.

RANGIme i PrezimeGradM1ŽSSPOTOTALBroj turnira
1Žarko StevanovićBG75048.72123.722
2Nenad JovanovićBG64.8137.8649.36114.173
3Marko KečinaBG62.55048.08112.53
4Lazar ŽivkovNS62.9641.4348.08111.043
5Dušan TorbicaBG65.284043.59108.873
6Stefan GrnčarskiBG61.5742.1446.15107.723
7Elvis PolomiBG63.4339.2944.23107.663
8Veselin SekulićZR66.233.5741.03107.233
9Stefan StankovićBG59.2637.1446.79106.053
10David GaliotBG63.89041.67105.562
10Mihajlo ZdravkovićBG63.8940.7141.67105.563
12Sara LukačBG62.9639.2937.18102.253
13Miloš IvanovićBG58.3342.860101.192
14Aleksa StefanovićBG56.9440.7144.23101.173
15Vanja TomaševZR66.6733.570100.242
16Vladimir KrnačNS56.9425.7142.9599.893
17Miloš StojanovićVH58.3333.5741.0399.363
18Sanja MilovanovićKG62.9635.71098.672
19Branimir ArsićNS56.9436.4341.6798.613
20Darko JovanovVS56.9440.7126.9297.653
21Žan PavlovSK56.48039.195.582
22Marko NikolićNS59.7235.71095.432
23Bojan Bošković58.3336.4335.2694.763
24Dušan TrifunovićJA58.832.8635.994.73
25Branislav KržaZR56.0237.8633.9793.883
26Miroslav KičinjaSM56.02037.1893.22
27Vladimir StefanovićKG55.0928.5736.5491.633
28Luka BošnjakNS54.6336.4332.6991.063
29Darko BožičkovićNG5030.7141.0391.033
30Goran Cvijanović50.4630.7139.189.563
31Predrag SavićNS50.9337.86088.792
32Miloš RakitaNS48.6139.29087.92
32Miloš IlićNI48.6139.2928.8587.93
34Dragoljub MatovićNV49.5436.4337.8287.363
35Stanko KovačNS44.4424.2941.6786.113
36Damir MarićVS40.74042.9583.692
37Vladimir MilićSM48.1529.2935.2683.413
37Nikola RanđelovićZA48.1527.1435.2683.413
39Nada KokotBG50.933032.0582.983
40Petar MitićNI46.330.7136.5482.843
41Radomir JocićBG49.0732.1428.8581.213
42Carlos FrancoBG48.6132.14080.752
43Marko MitrovićŠA43.523537.1880.73
44Dejan VejinovićNI51.8528.5728.2180.423
45Sanja PavlovićNS37.0442.1420.5179.183
46Vladimir TopuzovićBG44.9132.86077.772
47Tamara TominNS43.52033.9777.492
48Borko VujičićNV43.983033.3377.313
49Borman MladenovNG44.442032.6977.133
50Aleksandar KočovićKG43.5233.57077.092
51Vladimir AntonijevićBG43.522033.3376.853
52Đorđe NikolićBG44.4426.4332.0576.493
53Đorđe KovačevićNS40.7435.7126.9276.453
54Dimitrije Ivanović38.893533.9773.893
55Luka VučkovićJA42.1330.71072.842
55Mihajlo VukajlovićSM42.1330.71072.842
57Živorad DragičevićBG45.8321.4326.9272.753
58Oliver TanevskiSK39.35032.6972.042
59Milan ŠljapićZR44.9120.7126.9271.833
60Matija NikolićVS45.3725.71071.082
61Mateja KojičićZA35.1921.4335.2670.453
62Emilija KraljZR33.836.43070.232
63Željko GligorićSM41.228.5728.8570.053
64Nikola MiljkovićBG36.11033.3369.442
65Đorđe IvankovićŠA35.1927.8633.9769.163
66Miloš KarnaBG68.520068.521
67Miodrag PetrovićJA41.225.7126.9268.123
68Igor FilipovićBG31.9433.5723.7265.513
69Nikola VasićNS35.6524.2929.4965.143
70Aleksa Teodorović (U18)SM36.5727.86064.432
71Boris StankovićBG63.430063.431
72Strahinja JanićZR39.8122.86062.672
73Strahinja ĐurnićNS31.9430.7128.8562.653
74Bari IseniSK54.630054.631
75Ivan PetrovićKG29.1719.292554.173
76Branko LjubojaKI52.310052.311
77Biljana MilanovićKG26.3902551.392
78Milan RašetaBG31.4818.57050.052
79Nemanja ČedićBG042.8650502
80Rade NovakovićNS0046.7946.791
80Slobodan PetrovićBG0046.7946.791
82Dimitrije ObradovićVA46.760046.761
83Mihailo MaštrapovićŠA24.54021.7946.332
84Vladimir JovičićBG44.440044.441
85Aleksa StojanovićBG43.060043.061
86Uroš MarićNS042.14042.141
87Majk PetreskiSK40.740040.741
88Živorad MarinkovićBG0038.4638.461
89Željko JelašNS38.430038.431
90Lazar JankovićBG0037.8237.821
91Mladen ŠljivovićZA37.50037.51
92Milivoje IlićBG0037.1837.181
93Novak ŽivotićBG37.040037.041
93Vladimir MilojevićŠA37.040037.041
95Marko StamenkovićVH36.570036.571
96Filip GoguSK0036.5436.541
97Milan DobrićNS036.43036.431
98Jovica PavlovićŠA0035.935.91
99Marko ŠovljanskiNS35.650035.651
99Ognjen RoganovićNS35.650035.651
101Sergej ŠaletićBG34.720034.721
102Pavle StrnčevićBG0033.9733.971
102Aleksandar DračaNS024.2933.9733.972
104Gvozden DragojlovićVA32.870032.871
105Veljko RadovanovićJA0032.6932.691
106Svetlana PricaSM032.14032.141
107Nemanja GolićNS31.940031.941
108Stefan MilićNI0031.4131.411
108Vlado UljarevićNS0031.4131.411
108Miloš LazićŠA0031.4131.411
111Darko FrindikVS0030.7730.771
111Suzana TodorovićBG029.2930.7730.772
111Miloš ĐurićŠA027.8630.7730.772
114Boro RakitaŠI30.560030.561
115Nikola StojanovićVH0300301
116Mića JolićKI29.630029.631
116Marko KaranŠI29.630029.631
118Andreja FirkovićZA029.29029.291
119Lazar KozarevNS27.780027.781
120Tanja CvetinovNS27.310027.311
121Marijana JelisavčićNS027.14027.141
122Darko DumanovićBG0024.3624.361
123Aleksa JuranovićBG024.2921.1524.292
124Ivica LončarVS023.57023.571
125Lazar MitićVH0023.0823.081
126Marko SretenovićJA015.7122.4422.442
127Velimir PlavšićŠI21.760021.761
128Ivan KostićZA012.8617.9517.952
129Aleksandar CvetkovićZA010.71010.711