Državna 2020/2021.

Takmičenja koja ulaze u bodovanje za državnu rang listu su sledeća:

– Državno prvenstvo i Svetsko kviz prvenstvo (sa 100 bodova za prvoplasiranog)
– Mastersi (sa 75 bodova za prvoplasiranog)
– Apsolutnih 100 (mešovite stotke, sa 50 bodova za prvoplasiranog)
– Tematskih 100 (tematske stotke, sa 25 bodova za prvoplasiranog)

Poeni ostalih takmičara se računaju u odnosu na procenat tačnih odgovora koje su ostvarili u odnosu na pobednika. Na primer, ukoliko je takmičar A pobedio na masters turniru sa 150 ostvarenih tačnih odgovora, a takmičar B na istom turniru ostvario rezultat od 130, tada bi takmičar A na državnoj rang listi upisao 75 bodova, a takmičar B 130/150*75, odnosno 65 bodova.

Sistem rangiranja od sezone 2020/21 podrazumeva da se za plasman takmičara na državnoj rang listi ne računaju:

  • najslabiji masters
  • dva najslabija A100 turnira
  • dva najslabija T100 turnira

Drugim rečima, plasman se obračunava po sledećoj formuli: rezultat sa prvenstva Srbije 2020/2021 + rezultat sa Svetskog prvenstva 2021 + 3/4 najbolja mastersa + 4/6 najboljih A100 + 4/6 najboljih T100.

Državna rang lista zaključno sa februarom 2021. godine obuhvata: bolji od dva mastersa, jedinu A100 i bolji od dva T100.

 Ime i prezime takmičaraGradM1M2TOTAL (1)A100-1TOTAL (2)SPOKUMTOTAL (3)UKUPNO (1+2+3)broj turnira
1Ivan AndonovBG7572.487550502525251505
2Nemanja ČedićBG65.98757547.2647.2622.422.8122.81145.075
3Đorđe BlagojevićBG64.9364.9341.141.121.7522.522.5128.534
4Milan DobrićSM47.4757.8957.8939.7339.7317.2119.3819.38116.995
5Mihajlo ZdravkovićBG56.9654.3656.9641.141.117.8117.81115.874
6Nenad JovanovićBG44.6254.8754.8737.6737.6720.1318.7520.13112.675
7Vanja TomaševKI50.3254.8754.8738.3638.3615.2618.4418.44111.665
8Stefan GrnčarskiBG49.8448.3249.8440.4140.4120.7816.8820.78111.035
9Dušan TorbicaBG50.7950.8450.8437.6737.6719.8119.0619.81108.325
10Stefan StankovićBG44.6248.3248.3236.336.322.7317.1922.73107.355
11Marko MitrovićŠA38.9255.3755.3735.6235.6215.2616.2516.25107.245
12Vladimir StefanovićKG41.7748.3248.3239.7339.7313.3119.0619.06107.115
13David GaliotBG48.8949.8349.8337.6737.6716.8818.7518.75106.255
14Petar BrkovićŠA48.4252.8552.8532.8832.8817.2115.9417.21102.945
15Miloš IvanovićBG50.7955.8755.8730.1430.1416.8816.2516.88102.895
16Bojan Bošković51.3451.3435.6235.6215.6315.63102.583
17Dušan TrifunovićJA47.4748.3248.3234.2534.2517.2118.1318.13100.695
18Elvis PolomiBG38.9248.3248.3231.5131.5118.1818.7518.7598.585
19Branimir ArsićNS42.7248.8348.8332.8832.8816.8816.8898.584
20Dalibor TešićŠI39.445.8145.8130.8230.8221.8821.8898.54
21Darko BožičkovićNG28.9648.3248.3230.1430.1418.8314.6918.8397.295
22Miroslav KičinjaSM36.0847.8247.8230.8230.8218.1318.1396.774
23Luka BošnjakNS38.9243.2943.2934.2534.2516.5613.1316.5694.095
24Vladimir KrnačNS42.2546.3146.3130.8230.8216.8816.5616.8894.015
25Miloš StojanovićNI33.744.844.828.7728.7719.1616.5619.1692.725
26Marko NikolićNS37.0346.3146.3130.8230.8213.64151592.135
27Žarko StevanovićBG67.4167.4124.3524.3591.762
28Sara LukačBG43.6740.7743.6730.8230.8215.6315.6390.124
29Vladimir StankovićBG36.5540.2740.2729.4529.4519.8114.6919.8189.535
30Željko GligorićSM40.8240.2740.8232.1932.1915.5814.0615.5888.65
31Aleksandar KočovićKG38.9233.2238.9232.1932.1917.2110.6317.2188.325
32Filip Stevanović TomićBG37.9735.7437.9732.8832.8817.1917.1988.044
33Borman MladenovNG45.0930.245.0926.0326.0311.3611.8811.88835
34Miloš IlićNI35.635.7435.7432.8832.8813.9614.0614.0682.685
35Svetlana PricaSM34.2334.2328.7728.7715.9415.9478.933
36Petar MitićNI30.8534.2334.2326.7126.7117.8617.8678.84
37Miroslav ŽivkovićJA29.9136.2436.2425.3425.345.8417.1917.1978.775
38Dejan VejinovićNI34.1834.1828.7728.7710.3913.7513.7576.694
39Konstantin Vidaković31.3337.7537.7522.622.616.2516.2576.64
40Miodrag PetrovićJA29.4338.7638.7625.3425.348.7712.1912.1976.295
41Luka VučkovićJA38.4534.7338.4525.3425.348.7712.1912.1975.985
42Mihajlo VukajlovićSM35.1332.7235.1328.7728.7711.8811.8875.774
43Đorđe NikolićBG36.5527.1836.5524.6624.6612.9911.8812.9974.25
44Sofija NecinNS36.5532.2136.5524.6624.6611.8811.8873.084
45Dimitrije Ivanović33.7233.7226.7126.7111.2511.2571.693
46Filip MitrovićKG36.7436.7421.2321.2312.1912.1970.173
47Marko AndrekBG30.3829.730.3825.3425.347.7914.0614.0669.785
48Vladimir MilićSM31.831.823.2923.2912.3412.1912.3467.434
49Veselin SekulićZR53.1653.1613.9613.9667.132
50Miloš PopovNS48.4248.4218.1818.1866.62
51Igor BurlicaBG29.4332.2132.2121.2321.2311.0411.8811.8865.325
52Uroš Ogrizović28.9628.9623.2923.2910.0610.9410.9463.184
53Aleksandar DračaNS27.0627.1827.1821.9221.9214.0614.0663.164
54Nedeljko ŠujicaBG62.1862.1862.181
55Tamara TominNS28.9620.6428.9622.622.69.0910.6310.6362.185
56Igor FilipovićBG27.0628.1928.1921.2321.2312.668.4412.6662.085
57Željko JelašSU25.6325.6324.6624.6610.9410.9461.233
58Rade NovakovićNS39.8739.8721.121.160.982
59Marijana JelisavčićNS26.5827.1827.1819.8619.8613.1313.1360.174
60Slavoljub RadosavljevićBG57.8957.8957.891
61Miloš KarnaBG54.1157.8957.8957.892
62Vladimir JovičićBG23.7323.6623.7319.8619.8612.8112.8156.414
63Milan RadenkovićSM24.2125.1725.1721.2321.239.389.3855.784
64Boro RakitaŠI26.1127.1827.1819.1819.189.069.0655.424
65Boris StankovićBG41.7841.7813.1313.1354.912
66Aleksa TeodorovićSM26.5830.230.220.5520.5550.753
67Aleksa StefanovićBG31.5131.5117.8614.3817.8649.363
68Borislav Đurđević22.6522.6518.4918.497.197.1948.333
69Janko ValenćikNS40.8248.3248.3248.322
70Todor MilakNS37.9746.8146.8146.812
71Sanja MilovanovićKG42.2546.3146.3146.312
72Aleksandar PantelićKG37.9745.8145.8145.812
73Uroš MarićNS45.5744.845.5745.572
74Nenad GajićBG32.1932.1913.1313.1345.322
75Nikola RanđelovićBO28.9631.7131.7112.9912.9944.73
76Ilija DragićBG44.344.344.31
77Ivica BošnjakNS44.1544.1544.151
78Biljana MilanovićKG20.1320.1315.7515.758.138.1344.013
79Lazar ŽivkovNS43.7943.7943.791
80Oliver TanevskiSK43.6729.1943.6743.672
81Nikola GajićBG30.1430.1413.1313.1343.262
82Slaviša MilovanovićKG43.243.243.21
83Miloš MihailovićNS25.3425.3416.5616.5641.92
84Nemanja JovanovićBG29.4529.4512.1912.1941.642
85Sanja ŽarkovićBG41.2841.2841.281
86Sonja SotirovićŠA41.2841.2841.281
87Radomir JocićBG32.7540.7740.7740.772
88Arsenije ArsićBG40.2740.2740.271
89Branko LjubojaKI39.8739.8739.871
90Miloš RakitaNS39.7739.7739.771
91Balša DuletićVS38.7638.7638.761
92Slavko BovanKI27.0638.7638.7638.762
93Miloš GravaraNS38.4538.4538.451
94Dejan KovačevićNS38.4534.7338.4538.452
95Nikola MiljkovićBG24.6624.6613.6413.6438.32
96Panče PocevSK37.2537.2537.251
97Ivan LerhNS37.2537.2537.251
98Milan CvetuljacŠA30.3837.2537.2537.252
99Miloš MarinkovićNS37.0337.0337.031
100Marko SretenovićJA16.6116.6113.0113.016.256.2535.873
101Živorad DragičevićBG32.2834.7334.7334.732
102Aleksandar TodorovskiSK33.7233.7233.721
103Branislav VeselinovićNS33.733.733.71
104Danijela ObrovačkiSM33.733.733.71
105Martin PetrovskiSK33.2333.2333.231
106Vladimir ČamprićSM20.5520.5511.8811.8832.422
107Bojana TatićKI31.823.1531.831.82
108Miloš Subotić30.730.730.71
109Vukašin AdamovićNS13.0913.0910.2710.277.146.887.1430.54
110Milan RašetaBG30.3830.3830.381
111Emilija KraljKI30.230.230.21
112Toni StefanovSK30.230.230.21
113Sašo PerovskiSK29.729.729.71
114Ranko Budiša29.1929.1929.191
115Stefan MilićNI28.4828.4828.481
116Isidora MirkovićKI27.5327.5327.531
117Radisav KotlajićBG26.5826.5826.581
118Zoran KrstićBG26.1126.1126.111
119Miroslav BenkaNS25.1625.1625.161
120Ivan PetrovićKG15.615.68.128.1223.722
121Miroslav GrujićKI23.1523.1523.151
122Bojan LukićBG22.7322.7322.731
123Nikola PavlovićBO22.3120.6422.3122.312
124Dragoljub ApostolskiSK22.1522.1522.151
125Milan Stojković21.9221.9221.921
126Miloš SimeunovićBG20.6420.6420.641
127Milan PavlovićBG20.4120.4120.411
128Milica JelisavčićNS20.4119.1320.4120.412
129Goran StojčevskiSK19.6319.6319.631
130Radovan BogdanovićNS19.4819.4819.481
131Nikša MilićSM19.4819.4819.481
132Pavle StrnčevićBG18.5118.5118.511
133Damir MarićVS18.1818.1818.181
134Zoran ŠmanjaŠI17.5617.5617.561
135Đurđe RadićBG17.2117.2117.211
136Danijel NarančićNS17.2117.2117.211
137Darko FrindikVS16.5616.5616.561
138Nikola LackovićBG15.9115.9115.911
139Branislav KržaZR15.9115.9115.911
140Marko LojpurZR15.5815.5815.581
141Živorad MarinkovićBG14.6114.6114.611
142Branko MarkovićBG14.3814.3814.381
143Draženka MaričićBG14.2414.2414.241
144Safet Imamović13.0913.0913.091
145Marko StamenkovićNI12.3412.3412.341
146Luka ŠuvakovićšA12.3412.3412.341
147Milovan RadojevićNI12.3312.3312.331
148Žarko PanićŽA9.749.749.741
149Janko SurdulovićBO7.797.797.791
150Matija TepavčevićVS3.93.93.91