Državna 2020/2021.

Takmičenja koja ulaze u bodovanje za državnu rang listu su sledeća:

– Državno prvenstvo i Svetsko kviz prvenstvo (sa 100 bodova za prvoplasiranog)
– Mastersi (sa 75 bodova za prvoplasiranog)
– Apsolutnih 100 (mešovite stotke, sa 50 bodova za prvoplasiranog)
– Tematskih 100 (tematske stotke, sa 25 bodova za prvoplasiranog)

Poeni ostalih takmičara se računaju u odnosu na procenat tačnih odgovora koje su ostvarili u odnosu na pobednika. Na primer, ukoliko je takmičar A pobedio na masters turniru sa 150 ostvarenih tačnih odgovora, a takmičar B na istom turniru ostvario rezultat od 130, tada bi takmičar A na državnoj rang listi upisao 75 bodova, a takmičar B 130/150*75, odnosno 65 bodova.

Sistem rangiranja od sezone 2020/21 podrazumeva da se za plasman takmičara na državnoj rang listi ne računaju:

  • najslabiji masters
  • dva najslabija A100 turnira
  • dva najslabija T100 turnira

Drugim rečima, plasman se obračunava po sledećoj formuli: rezultat sa prvenstva Srbije 2020/2021 + rezultat sa Svetskog prvenstva 2021 + 3/4 najbolja mastersa + 4/6 najboljih A100 + 4/6 najboljih T100.

Državna rang lista zaključno sa 6. junom 2021. godine obuhvata: zbir poena sa tri mastersa, umanjen za najslabiji masters; zbir poena sa pet A100, umanjen za najslabiju A100 i zbir poena sa četiri T100, umanjen za najslabiju T100.

 Ime i prezime takmičaraGradTOTAL (M)TOTAL (T100)TOTAL (A100)TOTALbroj turnira
1Ivan AndonovBG1497520042412
2Nemanja ČedićBG15070.21193.69413.911
3Milan DobrićSM114.3959.72157.59331.712
4Veselin SekulićZR116.6647.48159.8323.949
5Nenad JovanovićBG111.3759.82142.67313.8612
6David GaliotBG104.3356.12142.64303.0912
7Vladimir StefanovićKG106.3256.38139.78302.4812
8Vanja TomaševKI105.1954.46142.08301.7311
9Stefan GrnčarskiBG98.1662.74140.49301.3912
10Dušan TorbicaBG101.6358.87138.28298.7812
11Bojan Bošković108.3452.95137.08298.3710
12Dušan TrifunovićJA101.8256.28137.4295.512
13Petar BrkovićŠA107.3552.79135.34295.4811
14Stefan StankovićBG105.3255.55130.3291.1712
15Branimir ArsićNS104.3349.02135.21288.5611
16Marko MitrovićŠA109.8747.94129.4287.2111
17Darko BožičkovićNG102.3255.08127.72285.1212
18Mihajlo ZdravkovićBG112.4658.57113.24284.279
19Vladimir KrnačNS97.8152.5125.51275.8212
20Elvis PolomiBG99.3248.36123.71271.3911
21Luka BošnjakNS95.2947.05122.84265.1812
22Todor MilakNS103.3129.24126.24258.799
23Miroslav KičinjaSM95.3245.01110.91251.2410
24Đorđe BlagojevićBG64.9362.38117.04244.357
25Lazar ŽivkovNS90.2920.36133.63244.287
26Marko NikolićVS94.3128.64117.6240.5510
27Miloš StojanovićNI99.851.9788.77240.5410
28Željko GligorićSM93.3241.83104.12239.2711
29Filip Stevanović TomićBG87.9734.07117.19239.2310
30Miloš IlićNI82.7446.51109.25238.512
31Aleksandar KočovićKG78.4245.9799.74224.1312
32Miroslav ŽivkovićJA82.2442.8696.04221.1412
33Luka VučkovićJA78.9543.2198.32220.4812
34Miloš RakitaNS86.7729.56103.35219.688
35Borman MladenovNG81.0936.48100.88218.4512
36Boris StankovićBG51.531.7135.18218.387
37Aleksa StefanovićBG4750.99117.47215.4610
38Vladimir MilićSM76.832.7496.32205.8610
39Miodrag PetrovićJA80.2639.7184.02203.9912
40Sara LukačBG84.4433.4481.73199.618
41Mihajlo VukajlovićSM77.1323.6798.72199.5210
42Konstantin Vidaković69.0852.976.5198.489
43Petar MitićNI80.2326.7988.6195.629
44Živorad DragičevićBG80.2320.5892.91193.729
45Vladimir StankovićBG81.275258.02191.298
46Đorđe NikolićBG73.0536.6678.91188.6211
47Žarko StevanovićBG67.4124.3592.69184.454
48Aleksandar PantelićKG83.7818.2173.28175.276
49Sofija NecinNS85.5522.2465.12172.918
50Marijana JelisavčićNS59.1837.4273.49170.0911
51Miloš IvanovićBG106.6633.1330.14169.935
52Vladimir JovičićBG59.7328.1280.75168.69
53Svetlana PricaSM79.2315.9472.38167.556
54Aleksandar DračaNS59.1820.8585.02165.0510
55Dimitrije Ivanović75.2224.3865.12164.727
56Milan RadenkovićSM65.1723.1372.68160.9810
57Dejan VejinovićNI34.1842.8980.91157.988
58Tamara TominNS53.4633.1869.85156.4912
59Nemanja JovanovićBG41.531.4883.021566
60Igor FilipovićBG56.6927.8969.83154.4110
61Aleksa Teodorović (U18)SM56.787.8681.43146.079
62Marko AndrekBG60.0821.8562.13144.067
63Sanja MilovanovićKG88.5621.7932.14142.494
64Dalibor TešićŠI85.2121.8830.82137.914
65Miloš KarnaBG11223.750135.753
66Uroš MarićNS93.5717.1422.86133.575
67Filip MitrovićKG77.2412.1940.52129.955
68Željko JelašSU62.6310.9455.99129.566
69Darko JotovNI3025.8570.88126.737
70Živorad MarinkovićBG029.9789.12119.095
71Emilija KraljKI55.76.4356.62118.757
72Miloš PopovNS91.4218.180109.63
73Ilija DragićBG44.335.1827.14106.624
74Igor BurlicaBG61.6422.9221.23105.795
75Janko ValenćikNS101.3200101.323
76Branko LjubojaKI96.870096.872
77Milan ŠljapićZR017.0678.5795.636
78Ranko Budiša54.699.3829.5993.665
79Darko KrčmarVS55035.7190.712
80Biljana MilanovićKG41.138.1339.3288.585
81Vuk TrnavacNS3010.6346.7987.426
82Dejan KovačevićNS86.950086.953
83Radomir JocićBG85.770085.773
84Boro RakitaŠI53.299.0619.1881.534
85Nikola RanđelovićBO60.6712.99073.663
86Uroš Ogrizović28.962123.2973.254
87Oliver TanevskiSK72.860072.862
88Ivan PetrovićKG15.62034.1369.736
89Milan CvetuljacŠA67.630067.632
90Slavko BovanKI65.820065.822
91Janko PetrovićNI21.5041.6563.154
92Nedeljko ŠujicaBG62.180062.181
93Slaviša MilovanovićKG43.218.21061.412
94Rade NovakovićNS39.8721.1060.972
95Vladimir MilenkovićNI30.5030.2360.733
96Milivoje IlićBG4514.69059.692
97Miroslav BenkaNS25.16033.5758.733
98Marko SretenovićJA16.616.2535.1958.055
99Slavoljub RadosavljevićBG57.890057.891
100Vukašin Adamović (u18)NS24.0922.1510.2756.516
101Bojana TatićKI54.950054.952
102Branislav KržaZR028.7225.7154.433
103Damir MarićVS35.518.18053.682
104Darko FrindikVS3716.56053.562
105Borislav Đurđević22.657.1918.4948.333
106Stefan MilićNI28.48017.8646.342
107Nenad GajićBG013.1332.1945.322
108Darko JovanovVS4500451
109Bojan LukićBG044.92044.922
110Ivica BošnjakNS44.150044.151
111Nikola GajićBG013.1330.1443.272
112Nikola PavlovićBO42.950042.952
113Nenad KecojevićSM014.2927.8642.152
114Miloš MihailovićNS016.5625.3441.92
115Sanja ŽarkovićBG41.280041.281
116Sonja SotirovićŠA41.280041.281
117Arsenije ArsićBG40.270040.271
118Milica JelisavčićNS39.540039.542
119Ninoslav ObradovićNS26.5012.9639.462
120Balša DuletićVS38.760038.761
121Miloš GravaraNS38.450038.451
122Nikola MiljkovićBG24.6613.64038.32
123Vladimir TopuzovićBG0038.1838.182
124Panče PocevSK37.250037.251
125Ivan LerhNS37.250037.251
126Miloš MarinkovićNS37.030037.031
127Aleksandar TodorovskiSK33.720033.721
128Branislav VeselinovićNS33.70033.71
129Danijela ObrovačkiSM33.70033.71
130Martin PetrovskiSK33.230033.231
131Igor KoprivicaVS3300331
132Nikola StojanovićNI012.1420.7132.852
133Veljko RadovanovićJA010.7122.1432.852
134Vladimir ČamprićSM011.8820.5532.432
135Miloš Subotić30.70030.71
136Milan RašetaBG30.380030.381
137Bratislav TrojićNI0030.2330.232
138Toni StefanovSK30.20030.21
139Sašo PerovskiSK29.70029.71
140Andrija KrivokapićBG29.50029.51
141Isidora MirkovićKI27.530027.531
142Marko StamenkovićNI027.03027.032
143Radisav KotlajićBG26.580026.581
144Zoran KrstićBG26.110026.111
145Ilija RadovanovSM0025.8825.882
146Radmilo DimitrijevićBG0250251
147Miroslav GrujićKI23.150023.151
148Dragoljub ApostolskiSK22.150022.151
149Milan Stojković0021.9221.921
150Mića JolićZR07.1414.2921.432
151Miloš SimeunovićBG20.640020.641
152Milan PavlovićBG20.410020.411
153Goran StojčevskiSK19.630019.631
154Radovan BogdanovićNS019.48019.481
155Nikša MilićSM019.48019.481
156Pavle StrnčevićBG018.51018.511
157Zoran ŠmanjaŠI17.560017.561
158Đurđe RadićBG017.21017.211
159Danijel NarančićNS017.21017.211
160Karlos FrankoBG016.88016.881
161Nenad VučkovićJA03.2112.8616.072
162Nikola LackovićBG015.91015.911
163Saša MiljkovićJA0015.8515.852
164Marko LojpurZR015.58015.581
165Branko MarkovićBG0014.3814.381
166Draženka MaričićBG14.240014.241
167Jana Tomić (U18)014.06014.061
168Safet Imamović13.090013.091
169Luka ŠuvakovićšA012.34012.341
170Milovan RadojevićNI0012.3312.331
171Igor JovanovićJA011.43011.431
172Eva Kokai (U18)010.94010.941
173Žarko PanićŽA09.7409.741
174Dragan JonovićBG09.3809.381
175Valentina MilenkovićBG08.1308.131
176Janko SurdulovićBO07.7907.791
177Vuk Dukić (U18)BG05.6305.631
178Matija TepavčevićVS03.903.91